Gyrotonic yoga, dans, yüzme, tai chi ve jimnastik hareketlerinden oluşan kasları güçlendirmek için etkili bir egzersiz yöntemidir.
Gyrotonic stüdyolarında yer alan aletlerle egzersiz yaptığında, vücudunu her yönüyle çalışmasını sağlayabilirsin.
Gelişim Çağında Gyrotonic
Gelişim çağında oluşabilen omurga rahatsızlıklarının (Skolyoz ve Kifoz) düzenlenmesini sağlar ve daha iyi bir gelişim süreci geçirmene yardımcı olur. Bu rahatsızlıkların ileri seviyeye taşınmaması için esneme ve kuvvetlendirme çalışmaları ile rahatlamanı ve ağrıdan kurtulmanı sağlar.
Hareketliliğini Arttır
Özellikle ileri yaşlar için, omurga ve Scapula üzerinde yapılan mobilite egzersizleri sayesinde hareketlilikleri arttırıp ağrıların azalmasını sağlar. Eklem aralarının açıklığını arttırıp daha rahat hareket edilmesini ve kan dolaşımının istenen seviyeye ulaşmasını yardımcı olur.
Duruşunu düzenler!
Yoga ve pilates hareketlerinden aldığı duruş egzersizleri ile duruşunu düzenler, kasları geliştirir ve spinal esnekliği arttırır.
Tedavi için
Bilgisayar karşısında uzun saatler boyunca oturanlar veya araç kullananlar için omuz ve boyun bölgesindeki yapılan egzersizler ile ağrıların giderilmesine, duruşun düzenlenmesine yardımcı olur.
Hamileler için
Hamilelik sürecinde güçlenme ve esneklik ihtiyaçları için kullanılan Narrowing pozisyonu uygulaması; Kegel egzersizlerine benzerliği ile ön plana çıkmaktadır ve bu dönemde rahatlama hissinin yakalanmasını sağlar.

İLETİŞİM FORMU

Sponsorlarımız Rebul
ÜYE OL
Daha fazla bilgi ve birebir başvuru için aşağıdaki telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.